Odżywka do paznokci - Wibo i Golden Rose

24.4.17

Każda kobieta wie, że zadbane paznokcie to wizytówka kobiecości. Malowanie paznokci stało się bardzo powszechne. Aczkolwiek żaden lakier nie wygląda dobrze, jeśli paznokcie nie są zdrowe, odżywione i mocne. Obecnie na rynku jest coraz więcej kosmetyków to pielęgnacji paznokci np. kremy do rąk i paznokci, odżywki, serum itd. 
Lakiery do paznokci bezpośrednio nakładane na płytkę, zmywacze z acetonem, metody stylizacji stosowane w salonach kosmetycznych bardzo niszczą płytkę paznokcia, dlatego bez odpowiedniej pielęgnacji żadne paznokcie długo nie wytrzymają takiej ilości zabiegów.

Odkąd pamiętam moje paznokcie nie należą do grubych i mocnych - może to być wynik obgryzania za czasów szkoły podstawowej, bądź po prostu słabszej odporności. Osobiście przez rok nosiłam paznokcie żelowe oraz hybrydowe (bez żadnej przerwy). Same hybrydy nie były tak inwazyjne, dlatego że są bardziej miękkie i dopasowują się do naturalnego paznokcia. W moim przypadku to właśnie metoda żelowa miała najgorszy wpływ na moją płytkę. Żel ma to do siebie, że jest strasznie twardy i zdecydowanie nie nadaje się na moje paznokcie pomimo tego, że ma lepszą trwałość od hybryd, co jest faktycznie wygodne. Obecnie od ponad miesiąca zaczęłam ratować moje paznokcie stosując regularnie odżywki. 


Odżywka wygładzająca płytkę paznokcia Golden Rose Smoothing Base Nail Fundation przeznaczona jest dla kobiet z ubytkami, nierównościami w płytce paznokcia. Odżywkę dostajemy w kartonowym pudełku. Sama odżywka ma rzadką konsystencję, łatwo się nią maluje i przez to jest wydajna. Kolor odżywki w opakowaniu jest delikatnie różowy. Na paznokciach jest to mleczny odcień, który nadaje zdrowy wygląd, wygładza i nabłyszcza nasze pazurki. 


Odżywka wzmacniająca firmy Wibo została stworzona dla kobiet posiadających słabe i cienkie paznokcie. Formuła produktu z keratyną ma za zadanie wzmocnić oraz utwardzić płytkę paznokcia, aby paznokcie były zdrowe oraz błyszczące.
Szklane opakowanie zawiera 8, 5 ml lakieru w kolorze brzoskwiniowym. Aplikator w postaci cienkiego pędzelka ułatwia nam na precyzyjne pokrycie płytki całego paznokcia. Odżywka bardzo szybko wysycha. W składzie lakieru znajduje się żywica, keratyna, a także witamina A oraz E. Producent zaleca  28-dniową kurację, która ma za zadanie wzmocnić nasze paznokcie i uczynić je zdrowszymi. 


Podsumowując obie odżywki nakładamy na czyste, niepomalowane paznokcie. Jedna warstwa służy jako baza pod lakier chroniąca paznokcie i wyrównująca ich powierzchnię, natomiast dwie warstwy dają naturalny kolor zadbanego paznokcia.
Odżywka z Wibo utwardza płytkę paznokcia. Po przeprowadzeniu kuracji paznokcie są w lepszej kondycji niż jak były na samym początku. Końcówki aż tak się nie rozdwajają, niestety minusem jest słaba trwałość - na moich paznokciach (bez odprysków) trzyma się tylko 1 dzień. 
Odżywka z Golden Rose po nałożeniu daje efekt delikatnie wygładzonych, błyszczących paznokci, chroni je przed żółknięciem przez inne lakiery. Ma delikatny kolor różu, dzięki czemu płytka wygląda na zdrową i zadbaną. Trwałość bez odprysków to około 2-3 dni. Warto wspomnieć, że nakładany na nią lakier lepiej się rozprowadza, niż na czyste osuszone paznokcie.

mogą Ci się także spodobać..

0 komentarze

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej kopiowanie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Zamieszczane przeze mnie zdjęcia są moją własnością. Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie - przetwarzanie.
Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Obserwatorzy