Jak nakładać bronzer odpowiednio do kształtu twarzy?

24.4.16

Witajcie Kochani! :)
Oto część druga podstaw konturowania twarzy. W tej części skupimy się na podkreśleniu i uwydatnieniu głównie kości policzkowych przy użyciu bronzera. Bazujemy dalej na trzech typach kształtu buzi. Teraz należy tylko zgromadzić odpowiednie kosmetyki i zacząć eksperymentować, by dowiedzieć się w czym czujemy się naprawdę dobrze. Wszystkie poniższe wskazówki są jedynie podstawą nauki codziennego uzupełnienia makijażu. Przekierowanie do części pierwszej: Jak nakładać róż odpowiednio do kształtu twarzy?.

Jak nakładać bronzer, jaki wybrać?
Najbardziej naturalny efekt możemy uzyskać poprzez aplikację bronzera okrężnymi ruchami pędzla. Dzięki temu produkt lepiej się rozprowadzi oraz podkreśli dany obszar naszej twarzy. 
Dla początkujących najlepszym bronzerem jest bronzer w kamieniu, dla bardziej zaawansowanych polecam bronzer w kremie, bądź w sztyfcie. Twarz okrągła:
Cel: Optyczne wydłużenie i wyszczuplenie. Uwydatnienie kości policzkowych.

Przyciemniamy linię żuchwy, delikatnie boki czoła oraz skronie. Przede wszystkim należy skupić się na pełniejszych partiach tzn. miejsca pod kośćmi policzkowymi (jeżeli nie jesteśmy pewni - robimy usta jak do pocałunku i wciągamy policzki). Na wklęsłe miejsca nakładamy bronzer skupiając się głównie na tym, by kolor przy uszach był bardziej intensywny, natomiast w środkowej części twarzy stopniowo zanikał.


Twarz podłużna:
Cel: Zmniejszenie czoła, skrócenie szpiczastej brody.

Rozcieramy bronzer przy samej lini włosów. Kąty żuchwy i miejsca pod kośćmi  policzkowymi delikatnie podkreślamy. Wyraźnie skracamy trójkątną brodę. Końcowy efekt, który uzyskamy powinien optycznie skrócić podłużną twarz.


Twarz kwadratowa:
Cel: Złagodzenie mocnych rys, wyszczuplenie żuchwy i czoła.

Ścinamy wyraziste kąty szerokiego czoła, żuchwy. Staramy się pozostawić w cieniu mocno zarysowane boki (podobnie jak u twarzy okrągłej). Wymodelowana w ten sposób buzia powinna dać efekt wyszczuplenia.

mogą Ci się także spodobać..

0 komentarze

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej kopiowanie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Zamieszczane przeze mnie zdjęcia są moją własnością. Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie - przetwarzanie.
Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Obserwatorzy